وبلاگ

باورها و خصوصیات دربرگیرنده گوهرها

الماس

الماس

این گوهر به صورت طبیعی دارای صفات و خواص بسیار است. این سنگ برای دارنده آن شکوه و قدرت می­آورد و به صاحب آن نیروی بسیار زیاد، شجاعت، شهامت و بردباری می­دهد. براساس درخشندگی که الماس دارد؛ این باور وجود دارد که شاید الماس از ذوب شدن و تحلیل رفتن رعد و برق به وجود آمده باشد. الماس انرژی­های منفی و نیروهای شوم را از دارنده آن دور می­کند. دیگر اعتقادی که بر این سنگ داشتند؛ این بود که، می­تواند گناهکار بودن یا بیگناهی اشخاص را اثبات کند. در محکمه اگر سنگ تیره می­شد؛ متهم، گناهکار و اگر روشن و تابان می­شد؛ متهم تبرعه و بیگناه شناخته می­شد.

الماس

آمتیست

بدون شک این گوهر سنگ بیشترین پهنای اثرات شفابخش و معجزه­آسا را در بین سنگ­های قیمتی داراست. آنچنان که گذشتگان بیان کرده­اند؛ آمتیست می­تواند باعث پیشگیری از آثار سوء مصرف مواد مخدر و الکل باشد. این سنگ به شما این امکان را می­دهد که بتوانید آرزوهای منطقی، استنباطی روشن و دیدگاهی معقول داشته باشید. دانشمند و هنرمند بزرگ ایتالیایی، لئوناردو داوینچی، معتقد بود که این سنگ باعث دفع شدن اندیشه­های اهریمنی و زنده شدن شور و فراست در شخص می­شود. همچنین این باور در بین مردم رسوخ کرده بود که آمتیست به کشاورزان قدرت می­دهد تا از گزند طوفان و آفات نباتی در آمان باشند. در نبرد، میدان جنگ و شکار، خوش شانسی می­آورد و می­تواند باعث حفاظت افراد از نیش مار بشود.

آمتیست

آکوامارین

از قرار دادن این سنگ درون یک لیوان آب، محلولی به دست می­آمد کهاز آن برای درمان و علاج چشم زخمف دندان درد، گلو درد، مشکلات کبد، ورم غدد و احساس ضعف بهره می­بردند. آکوامارین موجب رخ دادن ازدواج­های موفق می،شد و این اندیشه وجود داشت که شخص دارنده آن می­توانست؛ آثار سوء خیانت را درک کند. در قرن 14 میلادی، این سنگ را روی بشقاب­های صاف شیشه­ای می­گستراندند و از آن برای بهتر شدن دید و حتی ساخت عدسی­های عینک استفاده می­کردند.

آکوامارین

زمرد

بزرگان اعصار گذشته بر این باور بودند که زمرد، درمان و شفای کوری است و توصیه می­کردند، عینکی از جنس آن می­تواند، چشمها را شفا بخشد. آنها عقیده داشتند؛ به همراه داشتن تکه­های زمرد باعث حفظ پاکدامنی و نجابت زنان می­شود و نیز می­تواند از کور شدن افرادی که در اثر ترشح سم به بدنشان دچار این عارضه شده­اند؛ جلوگیری کند. این سنگ جزء محبوب­ترین و گران بها­ترین گوهرها نزد مسلمین جهان است و در میان آسیایی­ها، زمرد، امید به ابدیت، ایجاد رشادت و متعالی کردن ایمان را به ارمغان می­‌آورد.

زمرد

اوپال

افسانه­ها و داستان­ها حاکی از آن است که اوپال به عنوان مظهر عشق و امید شناخته می­شده است. اوپال به خاطر بازی رنگی که دارد، بسیار شهرت داشته و و مردم می­پنداشتند؛ رنگ قرمز آن برگرفته از یاقوت، رنگ آبی آن، از یاقوت کبود، رنگ سبز نشانه زمرد، طلای آن مظهر توپاز و رنگ بنفش موجود در آن نشان وجود آمتیست در این گوهر است. پس تصور بر این بود که اوپال خواص همه سنگها را دارد و تنها زمرد از نظر ارزش با آن برابری می­کرد. اکثر مردم دنیا بر این باور بودند که اوپال باعث خوش­شانسی می­گردد.

اوپال

زبرجد

زبرجد سنگ مورد علاقه دزدان دریایی قلمداد می­شد. آنها می­پنداشتند، نیروی این سنگ بر نیروهای شیطانی غلبه می­کند و اگر آن را به همراه طلا استفاده کنند، آنها را از وحشت و هراس شبانه رهایی می­بخشد. این تفکر وجود داشت که زبرجد برای سوی چشم بسیار مفید است و اثرات خوبی بر روی عملکرد قلب و مجاری تنفسی دارد. همچنین باعث از بین بردن افسردگی و پیشگیری از بیماری طاسی می­شد.

زبرجد

یاقوت

این گوهر به عنوان پادزهری قوی شناخته می­شد و البته دارای قدرت باورنکردنی در پیش­گویی بوده است. ظاهراً یاقوت قبل از رخ دادن حادثه به رنگ تیره­تر درآمده و اخطار می­داده است. در روم باستان، یاقوت توسط یونانی­ها به صورت اشکال اژدها و طرح­های دیگر قلم­زنی و حکاکی می­شد و به طرز عجیبی دارای قیمت و ارزش بالایی بود. این سنگ توسط هندو­ها پرستیده می­شد. آنان یاقوت را مظهر سلامتی و ثروت می­دانستند و باور داشتند که یاقوت برای صاحبش شانس، شادی و شوخ طبعی می­آفریند.

یاقوت

یاقوت